להתאמן, לאכול, לחיות - הרגלים נכונים לחיים בריאים

מרצה: פרופ' נעמה קונסטנטיני בשיתוף עם שני אמיתי וצוות מרצים מתחומים שונים
מתרגל – רואי לדאני

נושא הבריאות והחולי היה מאז ומעולם עיסוק מרכזי בחברות ותרבויות רבות ובא לידי ביטוי בהתפתחות המדע והרפואה אך גם בפילוסופיה, באומנות, בתרבות ובחיים הציבוריים. החיים בעולם המודרני מעלים שאלות רבות הקשורות לחולי ובריאות: מה נחשב לבריא? מדוע אנחנו עדיין חולים בעידן של קידמה ושפע? כיצד בחלקים שונים בעולם ישנם אנשים הרעבים ללחם ולעומתם בחלקים אחרים אנשים הסובלים מהשמנת יתר וכל התחלואה הנלווה אליה?
היום באופן פראדוקסלי, בעוד שההוצאה הפרטית על בריאות, תעשיות הדיאטה והכושר הולכת ומאמירה, כחברה נדמה כי המגמה השולטת היא הפוכה ושיעורי השמנת יתר (obesity)ואורח החיים היושבני ((sedentary lifestyle נמצאים בשיאם בהשוואה לדורות העבר בהתאם, למרות שבעולם המערבי יש ירידה בשיעור המעשנים, עישון הוא עדיין הגורם המוביל למוות בר-מניעה בעולם המערבי, כמו-גם גורמים הקשורים לתזונה לא נכונה ואי-ביצוע פעילות גופנית. בעידן של חופש ושיתוף מידע שכמוהו לא נראה מעולם, נדמה כי אנו יודעים פחות ופחות על גופנו והדרך הנכונה לתחזק אותו, ומיישמים בחיי היומיום חלק מזערי מידע מועט זה.
בקורס זה המשתתפים ירכשו ידע בסיסי מהדיסציפלינות השונות בנושאי פעילות גופנית, תזונה והתנהגויות בריאות שונות וכיצד התנהגות הפרט ואלמנטים סביבתיים משפיעים על בריאות היחיד והחברה.

books copy.png

מתי וכמה לומדים


הקורס בחלקו מקוון, המפגשים הפרונטליים יתקיימו בימי רביעי במהלך הסמסטר.

תאריכים מדוייקים יעודכנו לקראת פתיחת הקורס

בחרת 3 קורסים?